SZORSTKOWANIE OPON

SZORSTKOWANIE OPON 

Ząbkowanie opon to specyficzny sposób zużywania się bieżnika. Polega ono na nierównomiernie ścierających się jego klockach. Ma to miejsce szczególnie w przypadku opon z wyższym indeksem prędkości, które po pewnym przebiegu przypominają z profilu tarcze piły.   

Ząbkowanie można zminimalizować, zmieniając przynajmniej raz na sezon ustawienie kół na samochodzie tak aby koła z osi napędzanej trafiły na oś nienapędzana. W przypadku samochodów z napędem 4x4 istotne jest prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach.    
Pierwszym i najłatwiejszym do zauważenia objawem wyząbkowania jest zwiększony poziom hałasu emitowanego przez koła. Wraz z pogłębianiem się defektu pojawiać się mogą również uciążliwe wibracje. Eksploatacja staje się bardzo uciążliwa i wpływająca negatywnie na zawieszenie pojazdu.    
Naprawa polega na wyrównaniu wyząbkowanego bieznika w procesie maszynowego szorstkowania. Przywrócona zostaje prawidlowa geometria rzezby bieznika i wlasciwosci jezdne opony. Usługa naprawy obejmuje demontaż koła, montaż na maszynie, uzupełnienie ciśnienia i wyrównanie mechaniczne bieżnika, ponowne wyważenie koła i montaż na samochodzie. 

Zapraszamy do Naszego serwisu w Mikołowie Paprotek 15


SZORSTKOWANIE OPON WYZĄBKOWANA OPONA

 

 

 

Newsletter
Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!
Wyślemy Ci powiadomienia o atrakcyjnych promocjach i nowościach.